Doprava ZDARMA při nákupu nad 1000 Kč se Zásilkovnou!

Co jsou to Omega kyseliny

Omega 3 – 6 – 9.


Ačkoliv se na první pohled zdá, že si dnes procvičíme malou násobilku, předmětem našeho článku není matematika. Jsou jím Omega kyseliny. Určitě jste o nich už někdy slyšeli, a teď přišel ten správný čas, abyste je i ochutnali.


Co vlastně Omega kyseliny jsou?

Jedná se o druh mastných kyselin, které jsou stavebními kameny tuků – jak živočišných, tak rostlinných. Někdy se také nazývají esenciálními mastnými kyselinami, což znamená, že si je tělo neumí vytvořit samo a je potřeba je organismu dodávat vhodnou stravou či doplňky stravy. Číslice 3, 5, 6 a 9 označují chemickou vlastnost těchto kyselin v souvislosti s dvojitou vazbou uhlíku. Mastné kyseliny jsou obecně zdrojem energie a podílí se na řadě důležitých funkcí našeho těla. 

 

Jak našemu tělu prospívají?

Z omega kyselin si organismus vytváří látky, které mají příznivý vliv na správnou funkci nervového a imunitního systému, na regulaci zánětlivých procesů v těle, a v neposlední řadě také na zdraví srdce, pokožky, vlasů a očí.

 

Jaké jsou zdroje omega kyselin?

Zdroje omega kyselin mohou být živočišného nebo rostlinného původu. Z běžně konzumovaných živočišných potravin se nachází v rybách a v rybím oleji. Vzhledem k současnému znečištění světového vodstva však konzumace mořských ryb není optimální, a to kvůli vysokému obsahu rtuti a jiných toxických látek. U ryb chovaných v umělém prostředí představuje problém zejména nezdravé krmení a jejich léčba antibiotiky. Z rostlinné říše jsou nejbohatšími zdroji omega kyselin lněná semínka a lněný olej, chia a konopná semínka, vlašské ořechy a omezeně také olivový olej. Plnohodnotnou alternativou k rybímu tuku jsou tedy výživové doplňky z rostlinných zdrojů. I v tomto případě je však velmi důležité dbát na jejich původ a způsob pěstování, aby se zamezila kontaminace škodlivými látkami (např. polychlorovanými bifenyly či pesticidy). Rostliny, ze kterých získáváme omega kyseliny pro naše přípravky, jsou proto pěstovány výlučně v prostředí nezatíženém těmito škodlivinami.

Zpět do obchodu