Doprava ZDARMA při nákupu nad 1000 Kč se Zásilkovnou!

5 účinků Omega kyselin na krásu pleti

Můžete investovat do nejúčinnější péče o pleť, do sofistikovaných ošetření, ale to, co jíte, má významný vliv na to, jak Vaše pokožka funguje a vypadá. Pokud jde o dosažení krásného a mladistvého vzhledu pleti je pravidelný příjem omega mastných kyselin na prvních příčkách seznamu mnoha odborníků na krásu.

 

Stručný princip fungování Omega mastných kyselin

Omega kyseliny jsou přirozenou součástí buněčných membrán a ovlivňují jejich pružnost a propustnost. Při dostatečném obsahu omega mastných kyselin jsou membrány buněk dobře průchodné pro příjem živin a kyslíku a současně umožňují efektivní odvod odpadních látek. Kožní buňky jsou pružné, kvalitně vyživené a okysličené. Současně s tím jsou méně náchylné na poškození a méně podléhají zánětlivým procesům.

 

A jak se pravidelný příjem kvalitních omega kyselin projeví na Vaší pleti?

 

1. Zpomalí stárnutí pleti

Omega mastné kyseliny zlepšují kvalitu lipidového filmu a zjemňují strukturu pleti. Podporují správné fungování kožních buněk, zlepšují přísun živin a kyslíku. Tyto procesy mají významný vliv na udržení mladistvého vzhledu a pružnosti pleti, snížení tvorby vrásek. Vaše pleť bude působit svěže a projasněně.

 

2. Zlepší hydrataci pokožky

Pro udržení dobře hydratované pleti a „šťavnatého“ vzhledu pokožky je nezbytná silná kožní bariéra, která zabraňuje ztrátám vody z pokožky. Skvělý způsob, jak toho dosáhnout, je prostřednictvím omega mastných kyselin, které tvoří součást lipidové vrstvy pokožky. Tyto lipidy pomáhají utěsnit mezírky mezi kožnímu buňkami a zabraňují ztrátě vlhkosti. Vaše pokožka bude krásně „naducaná“ a bude mít menší sklon k tvorbě vrásek.

 

 3. Zvýší ochranu před sluncem a volnými radikály

Omega mastné kyseliny chrání naši pokožku před poškozením UVA a UVB paprsky. Díky své schopnosti posilovat buněčné membrány a díky protizánětlivému působení významně přispívají ke zlepšení bariérové funkce kůže. Tímto snižují citlivost pokožky vůči slunečnímu záření. Ten samý efekt se uplatňuje při ochraně pokožky před volnými radikály v životním prostředí. To, že sluneční záření a znečištěné životní prostředí významnou měrou zrychlujeí stárnutí naší pleti je už známá věc. Takže jsme tam opět. I tento efekt omega kyselin přispívá k udržení mladého vzhledu pokožky.

 

4. Sníží výskyt akné a pupínků

Protizánětlivé vlastnosti omega mastných kyselin stojí za schopností snižovat výskyt pupínků a akné na naší pleti. Navíc esenciální živiny obsažené v omega mastných kyselinách pomáhají regulovat tvorbu kožního mazu, zlepšují hydrataci a vyrovnávají hladinu pH pokožky, čímž napomáhají ke snížení nedokonalostí naší pleti.

 

 5. Zlepší stav suché, svědivé a problematické pokožky

Omega mastné kyseliny jsou výborným pomocníkem pro osoby s různými typy ekzémů, psoriázou (lupenkou), dermatitidami, suchou svědivou a začervenalou pokožkou. Výše popsanými účinky podporuje správné fungování pleti a její návrat do normálu.  

 

Pokud i vy toužíte po krásné a zářivé pleti, vyzkoušejte Purly Omega, SKIN & HAIR. Komplex rostlinných omega kyselin a vitamínů ve vysoce vstřebatelné formě přírodních esterů, vyvinutý přímo pro podporu přirozené krásy a zdraví pleti a vlasů.

Zpět do obchodu