Doprava ZDARMA při nákupu nad 1000 Kč se Zásilkovnou!

dotazy

Máte nějaké otázky? Zodpovíme je. Prosíme o pečlivé vyplnění kontaktních údajů.

Nevyplňujte toto pole:

 


Vaše nejčastější dotazy:

Co jsou to omega-3 kyseliny?

Omega-3-5-6-9 kyseliny patří do skupiny esenciálních mastných kyselin Omega-3, které hrají v lidském těle důležitou roli. Tělo si je nedokáže vyrobit samo, je nutné je přijímat ze stravy. Mezi běžné potraviny s vysokým obsahem omega-3 mastných kyselin patří tučné ryby, rybí oleje, lněná semínka, chia semínka, lněný olej a vlašské ořechy.

 

Co jsou to bioestery?

Forma bioesterů zajišťuje vynikající biologickou dostupnost a vysokou bioretenci Omega kyselin v lidském těle. To zaručuje rychlý transport do všech buněk těla a maximální využití těchto výjimečných a tělu prospěšný látek.  

 

Jaký vliv mají omega kyseliny na lidské zdraví?

Omega-3 kyseliny jsou spojované s celoživotním zdravím a správnou funkcí lidského organismu. Jsou součástí struktury každé buněčné stěny ve vašem těle. Jsou zdrojem energie pro správné fungování srdce, plic, cév i imunitního systému. Jedním z významných účinků omega kyselin je jejich protizánětlivé působení, díky kterému jsou prospěšné při řešení celé řady onemocnění, např. kardiovaskulárních chorob nebo zánětlivých onemocnění kloubů, pleti.


Velké množství Omega-3 kyselin je přítomno v centrálním nervovém systému, který se vytváří již ve fázi plodu. Dostatečný příjem Omega-3 kyselin je proto velmi důležitý u těhotných žen. Nedostatek omega-3 naopak může urychlit procesy stárnutí mozku.  Některé studie popisují pozitivní vliv omega na depresivní a úzkostné stavy.


Velmi důležitý je blahodárný účinek Omega kyselin na pokožku. Pozitivní vliv byl prokázán v případě mnoha kožních onemocnění včetně akné, atopické dermatitidy nebo keratózy. Omega 3 mastné kyseliny zlepšují celkový stav pokožky, zpevňují ji a zpomalují procesy keratinizace (stárnutí pokožky). 

 

Množství odborných studií na téma pozitivního vlivu Omega-3 kyselin je téměř nekonečné, stačí si zadat toto slovní spojení do vyhledávače.
Evropská legislativa regulující doplňky stravy, bohužel neumožňuje výrobcům Omega kyselin tato zjištění zákazníkům transparentně předkládat.

 

Lze omega oleje užívat nepřetržitě?

Purly Omega, SKIN & HAIR kromě Omega kyselin obsahuje vitamíny rozpustné v tucích v dávkách pokrývajících 100 % denní potřeby a pro vit. D až 500 %. Pokud tyto vitamíny nejsou přIjímány současně v dalších doplňcích stravy, není použití Purly SKIN & HAIR časově omezeno.

 

Jaké jsou příznaky nedostatku Omega-3

Nejčastějšími příznaky jsou zvýšená únava, nadměrná suchost kůže, lámavost vlasů a nehtů. Trpět můžete také na častější infekce, potíže se soustředěním, nedostatek fyzické odolnosti nebo bolesti kloubů. Hluboké nedostatky mohou vést ke zvýšené náchylnosti k některým onemocněním. Dlouhodobý nedostatek omega-3 mastných kyselin nepříznivě ovlivňuje činnost mozku a může brzdit intelektuální vývoj u dětí. Je mu připisován také možný výskyt neuróz a depresí.

 

Co je to „ideální poměr omega kyselin“?

Perfektní, tzv „Zlatý poměr“ Omega 3 k Omega 6 je 2:1. Poskytuje velmi příznivý účinek na tělo. Produkt Purly Omega, SKIN & HAIR je na tomto poměru postaven.

Zpět do obchodu